کنسرت "نوای مخالف" در جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی 94 بازدید: 2548

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت "نوای مخالف" در جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود

موسیقی هنری ایران: کنسرت گروه موسیقی "نوای مخالف" به سرپرستی مسعود نجفی در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود.

سرپرست گروه موسیقی "نوای مخالف" با اعلام این خبر در توضیح کم و کیف برگزاری این کنسرت به خبرنگار مهر، گفت : پس از دو سال وقفه در اجرای صحنه گروه "نوای مخالف" و بازنگری برتکنیک های نوازندگی و همچنین تغییر در تکنیک های نوازندگی، تصمیم گرفتیم امسال با قطعات جدید و تغییر در فرم اجرا در بخش جنبی جشنواره موسیقی شرکت کنیم و برای تازه ترین اجرای این گروه موسیقی قطعات جدید به آهنگسازی خودم را آماده کرده ام.

مسعود نجفی در ادامه افزود : مجموع قطعات گروه موسیقی " نوای مخالف" در دو دستگاه شور و دشتی ساخته شده است که از آن جمله می توان به قطعات "وصل عشق"، "مجنون" و "سرخوشان" براشعاری از مولانا اشاره کرد.

وی در ادامه صحبت های خود به تغییر فرم در شیوه اجرای این قطعات اشاره کرد و گفت : سازبندی این اجرا تغییر نکرده است اما در فرم اجرای فطعات تغییرات اساسی اعمال کرده ام و از ریتم موسیقی ایرانی در جذاب تر کردن ملودی ها و پر تحرک شدن آنها فعالیت بسیاری انجام داده ام به گونه ای که مورد پسند و توجه مخاطب عام و همچنین اهالی موسیقی قرار گیرد.

این نوزانده سنتور در پایان افزود : به تازگی کتاب برای آموزش سنتور نوشته ام در این کتاب قطعاتی از ملودی های موسیقی محلی و ملی را برای موسیقی دوصدایی مطرح کرده ام و به زودی توسط نشر هستان منتشر می شود.

لازم به ذکر است گروه موسیقی "نوای مخالف" در بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت رتبه سوم در بخش رقابتی موسیقی سنتی شد.

دوم دی هشتاد و نه

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131